top of page

Moros i Christianos — odkryj hiszpańskie święta i tradycje

Październik jest miesiącem, w którym hiszpańska codzienność nabiera specjalnego znaczenia. Oprócz cudownej pogody i jeszcze ciepłego morza, możecie wziąć udział w jednej najpiękniejszych fiest Moros i Christianos. Jest to spektakularne widowisko poświęcone zwycięstwu Chrześcijan nad Maurami.

Fiesta Moros i Christianos upamiętnia dzieje, podczas których na terytorium Hiszpanii panowali Maurowie. Do momentu ich wyparcia toczyli liczne bitwy ze średniowiecznym rycerstwem. Międzynarodową sławę zdobyło Moros y Christianos w malutkim miasteczku położonym niedaleko Alicante Alcoy. Tradycja związana jest z legendarną bitwą u jego bram z czasów rekonkwisty, podczas której broniącym miasta mieszkańcom ukazał się Św. Jerzy na koniu, co zdecydowało o ich zwycięstwie.

Podczas fiesty można od rana obserwować spektakle najpierw na plaży, których celem jest odtworzenie walk pomiędzy wojskami mauretańskimi i chrześcijańskimi. Wieczorem natomiast możemy zobaczyć zrobione z wielkim rozmachem barwne parady, w cudownych, niezwykle bogatych strojach przy dźwiękach muzyki granej na żywo.

Fiesty te odbywają się w różnych terminach, a miasteczka, ścigają się w zorganizowaniu jak najbardziej barwnej parady podczas tego niezwykłego święta. Oczywiście podczas fiesty nie może zabraknąć wspaniałego hiszpańskiego jedzenia, wina, piwa, słodkości i churros.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page